Szermierka znów zagości w Radomiu: zapisy na pierwsze lekcje już jutro

Szermierka, dawno nieobecna w Radomiu, ponownie pojawia się w mieście! Już jutro Kamienica Deskurów zamieni się w arenę pierwszych szkoleń dla osób pragnących spróbować tego sportu. Wszyscy chętni mają okazję podjąć wyzwanie.

Paweł Murawski, prezes Fundacji Radomska Szermierka Klasyczna, ogłasza, że od piątku 15 czerwca bieżącego roku, rozpocznie realizację zadania publicznego. Projekt nosi tytuł „Szermierka Sport dla Każdego!” i jest częścią Budżetu Obywatelskiego.

Głównym punktem spotkań będzie Rynek w Radomiu oraz Kamienica Deskurów. – Wszystkich chętnych zapraszamy na inaugurację naszych zajęć. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 15 czerwca o godzinie 11.00 w Kamienicy Deskurów przy ulicy Rynek 15 w Radomiu – mówi Paweł Murawski. – Podczas pierwszego spotkania omówimy wszystkie szczegóły dotyczące przyszłych zajęć. Następnie planujemy prowadzić szkolenia raz w tygodniu, głównie w weekendy. Nasza oferta jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, aczkolwiek skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Organizator dodał: – Chętne osoby w wieku od 10 lat w górę mogą zgłaszać się nie tylko z Radomia. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich: zarówno dziewczyn, jak i chłopców. Przywracamy więc oraz nawiązujemy do bogatej historii szermierki w naszym mieście.