Radomscy siatkarze gotowi na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2023

Paweł Woicki, trener radomskiego zespołu Enea Czarnych Radom, nie kryje entuzjazmu przed turniejem PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2023. Planuje skupić się na prezentowaniu umiejętności swojej drużyny podczas zawodów, które odbędą się między 17 a 20 sierpnia. W rozgrywkach na gdańskiej plaży Czarni zmierzą się z takimi drużynami jak Jastrzębski Węgiel, PSG Stal Nysa i LUK Lublin w ramach grupowych rywalizacji.

Woicki wyraża nadzieję na bezproblemowy przebieg przygotowań do turnieju. Podkreśla, że wszystkie sparingi są już zaplanowane i terminy będą ogłaszane zgodnie z ustalonym harmonogramem. Trener stawia sobie za cel stworzenie drużyny, która będzie działała jako jeden organizm, co może być sporym wyzwaniem. Przykłada dużą wagę do indywidualnej pracy nad umiejętnościami zawodników oraz budowania relacji w zespole opartych na wzajemnym zaufaniu i współpracy.

Zawodnicy Enea Czarnych Radom pod okiem trenera Woickiego przez trzy dni będą pracować na siłowni i boiskach do piłki plażowej, by skutecznie przygotować się do turnieju w Gdańsku. W środę, 16 sierpnia, udadzą się nad Bałtyk, gdzie czeka ich rywalizacja na piasku.

Rafał Buszek, przyjmujący Czarnych Radom, wyraża radość z faktu powrotu do regularnych treningów i cieszy się na nowy sezon. Mówi o znaczeniu dobrego wystąpienia drużyny w rodzimym mieście oraz o potrzebie walki do końca w każdym meczu. Buszek jest przekonany o mocnym potencjale drużyny, w której każdy zawodnik ma możliwość pokazać się z dobrej strony. Pomimo że jeszcze nic nie wygrali, również nie ponieśli żadnej porażki. Przystępuje do nowego sezonu z dużym optymizmem.