Radomski Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego obchodził 62. rocznicę Międzynarodowego Dnia Teatru

Początek weekendu, sobotni wieczór, był momentem szczególnym dla radomskiego Teatru Powszechnego. To właśnie wtedy odbyło się uroczyście świętowanie 62. Międzynarodowego Dnia Teatru, które zostało uświetnione wręczeniem medali Gloria Artis oraz Pro Masovia.

Po zakończeniu spektaklu o nazwie „Pomoc domowa”, aktorka o imieniu Danuta Dolecka przeczytała do zgromadzonej publiczności orędzie. Autorem tekstu była renomowany norweski dramaturg i laureat Nagrody Nobla, Jon Fosse. Ta część wieczoru oficjalnie otworzyła galę. Wręczenie najwyższych odznaczeń za osiągnięcia w dziedzinie kultury w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprowadził Adam Duszyk.

Podczas ceremonii wręczono Srebrne Medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Odbiorcami tych prestiżowych odznaczeń byli Małgorzata Potocka oraz aktor Wojciech Ługowski. Natomiast brązową Glorię przyznano aktorowi Piotrowi Kondratowi. Po tych wydarzeniach nastąpiło wręczenie Medali Pamiątkowych Pro Masovia. Nagrody te wyróżniają osoby, które przyczyniają się do rozwoju kultury i społeczności na Mazowszu. Otrzymały je aktorki: Danuta Dolecka i Iwona Pieniążek, jak również zasłużeni pracownicy teatru: Jolanta Korłub-Ogonkowska, Maria Opozda, Marzena Włoskowicz, Waldemar Dolega, Artur Fajdek i Tomasz Świątkowski.