Przełożenie sprawy apelacyjnej w Sądzie Okręgowym w Radomiu dotyczącej wypadku spowodowanego przez 20-latkę

Sprawa, która miała być rozpatrywana przez Sąd Okręgowy w Radomiu, została przełożona na inny termin. Rozprawa apelacyjna dotyczyła tragicznego wypadku z 2020 roku, za którego przyczynę uznano 20-letnią kobietę. W wyniku tego zdarzenia straciła życie jej 19-letnia przyjaciółka, a kierująca wraz z trzema innymi osobami doznały ran. Marta A., osoba odpowiadająca za tę nieszczęsną sytuację, została skazana na dwa lata pozbawienia wolności decyzją sądu I instancji.

Planowano, że apelacja od wyroku pierwszego stopnia będzie rozpatrywana przez Sąd Okręgowy w Radomiu we wtorek. Decyzja ta zapadła w maju 2023 roku. Zarówno obrońcy oskarżonej, jak i prokurator oraz pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych złożyli odwołanie od wyroku. Niestety, ze względu na zwolnienie lekarskie jednego z obrońców oskarżonej, rozprawa nie mogła się odbyć. Nowy termin ustalono na 21 maja.

Sytuacja, która stała się przyczyną tej sprawy, miała miejsce w czerwcu 2020 roku na południowej obwodnicy Radomia. Zgodnie z ustaleniami śledztwa, 20-letnia Marta A., będąc pod wpływem metylonu – substancji psychotropowej stanowiącej pochodną amfetaminy, prowadziła vw golfa. W samochodzie znajdowało się wtedy czterech młodych pasażerów.

Według prokuratury, Marta A. zasiadła za kierownicą nie długo po zażyciu metylonu. Kierując pojazdem po południowej obwodnicy Radomia, przekroczyła dozwoloną prędkość. Po wyprzedzeniu innego pojazdu na zakręcie utraciła panowanie nad samochodem. Zjechała z drogi i uderzyła w barierę ochronną, co spowodowało przewrócenie pojazdu.