Radomskie zapasy: Młodzi sportowcy rywalizują w regionalnych zawodach

W Polsce, w czterech wybranych regionach, w tym również w Radomiu, miały miejsce zmagania młodych zapaśników. Były to zawody, które punktowane są w ramach współzawodnictwa młodej generacji sportowców. Turniej przyniósł wiele oczekiwanych punktów dla radomskiego klubu Olimpijczyk, którego reprezentanci wykazali się dużą aktywnością.

Blisko stu młodzików, ambitnie walczących o zwycięstwo, uczestniczyło w tych emocjonujących regionalnych zawodach zapaśniczych. Klub Olimpijczyk, mający przyjemność pełnić rolę gospodarza zawodów, zgłosił do udziału aż 25 młodych zawodników. Wspomnieć należy, że większość z nich zdołała osiągnąć wyniki punktowane. Rywalizacja na trzech matach gromadziła reprezentantów z 17 różnych klubów sportowych. Z radomskiego regionu poza zawodnikami reprezentującymi gospodarzy, do walk przystąpili także zawodnicy z klubu Reszka oraz Orlik z Wierzbicy.

Gospodarze mogli pochwalić się pięcioma zapaśnikami walczącymi o złote medale, spośród których czterech okazało się triumfatorami. W kategorii wagowej 57 kilogramów na matę wyszli dwaj reprezentanci Olimpijczyka. Była to rywalizacja pełna napięcia, podczas której Franciszek Kleczewski pokonał swojego klubowego kolegę Jakuba Wojtyłę po zaledwie kilkudziesięciu sekundach walki, stając się zwycięzcą w tej kategorii.