"Twoje światła – nasze bezpieczeństwo": Bezpieczeństwo na drogach pod lupą radomskiej policji

W ramach prowadzonej kampanii o nazwie „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, funkcjonariusze policji w Radomiu przeprowadzają kontrolę oświetlenia w pojazdach. Niestety, zbyt często zdarza się, że kierowcy nie dokładają odpowiedniej uwagi do tak fundamentalnych aspektów jak odpowiednie funkcjonowanie i ustawienia świateł w swoim pojeździe. Jak jednak podkreślają radomscy mundurowi, takie sprawy są kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa na drogach.

Tego typu kontrole samochodów, skoncentrowane na prawidłowości ich oświetlenia, ruszyły w mieście w ostatni czwartek. Policjanci szczegółowo oceniają stan lamp w pojazdach, zwracając uwagę na takie aspekty jak ich ustawienie czy efektywność działania – mówi starszy sierżant Jolanta Matejek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W pierwszym dniu akcji, to jest 19 października, funkcjonariusze natknęli się na Audi z nieprawidłowo działającym oświetleniem. Samochód został zatrzymany w celu przeprowadzenia kontroli. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 46-letni kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał on w organizmie około 0,4 promila alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiednie zachowanie kierowca będzie musiał odpowiedzieć przed sądem – informuje Justyna Jaśkiewicz, reprezentująca radomską policję.