Ratownicza interwencja funkcjonariuszy radomskiej policji, którzy uratowali życie noworodka

Pełna dramatu scena rozegrała się w Radomiu, kiedy policjanci podczas patrolu usłyszeli rozpaczliwe wołanie matki: „Ratujcie moje dziecko, ono nie oddycha”. Bez wahania przystąpili do reanimacji, a ich skuteczne działania sprawiły, że malec odzyskał funkcje życiowe. Po przekazaniu go specjalistom medycznym, lekarz potwierdził, że działania funkcjonariuszy były kluczowe dla ocalenia życia dzieciątka.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło 5 czerwca. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu patrolowali tego dnia ulice miasta. Przebywając na ulicy Waryńskiego, zostali zatrzymani przez kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna krzyczał o pomoc, a na przednim siedzeniu auta siedziała kobieta z noworodkiem na rękach, błagając o ratunek dla swojego niewydolnego dziecka.

Funkcjonariusze nie zwlekali ani chwili. Wśród patrolujących był mł. asp. Michał Bernaciak, który wykazał się wcześniej umiejętnościami ratowniczymi, zdobywając drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Policjant natychmiast przejął kontrolę nad sytuacją, udzielając pierwszej pomocy maleństwu. Udrożnił drogi oddechowe noworodka i rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Podczas tych czynności dziecko zaczęło oddychać – to potwierdziła informacja przekazana przez zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji.