W hołdzie bohaterskiemu żołnierzowi: Radomianie wspominają poległego na granicy z Białorusią

Do wzruszającej ceremonii upamiętniającej żołnierza, który poświęcił swoje życie w służbie kraju, doszło w Radomiu. Organizatorem tego wydarzenia była Młodzież Wszechpolska, która zaprosiła do udziału lokalną społeczność.

Ta smutna uroczystość miała miejsce 7 czerwca, w piątkowe popołudnie, dokładnie o godzinie 19:00. Zbiórka odbyła się na Placu Konstytucji 3 Maja. To właśnie tam radomianie zgromadzili się, aby oddać hołd żołnierzowi, który tragicznie zginął, będąc śmiertelnie ranny nożem na granicy z Białorusią.

Lokalni mieszkańcy, obecni na tym poruszającym wydarzeniu, złożyli pod grobem nieznanego żołnierza znicze w barwach narodowych – biało-czerwone. Gest ten stanowił wyraz ich szacunku dla poległego i jego poświęcenia.

Zgromadzeni wyrazili swoje współczucie dla rodziny i najbliższych bohaterskiego żołnierza. Młodzież Wszechpolska, reprezentująca radomian na tej uroczystości, wyraziła nadzieję, że ich obecność i wsparcie staną się źródłem otuchy dla bliskich poległego w tych trudnych chwilach. Przekazali także, że myśli i modlitwy są z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami żołnierza, który oddał życie w służbie ojczyźnie. Wyrazili życzenie, aby spoczywał w pokoju.