Reprezentacja Polski w zapasach gotowa do walki o igrzyska olimpijskie

Zespół zapaśniczy z Polski, składający się z dwudziestu dwóch sportowców, ma na celu zdobycie kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu podczas nadchodzących mistrzostw świata. Te prestiżowe zawody odbędą się w Belgradzie, stolicy Serbii, począwszy od najbliższej soboty. Niestety, w składzie drużyny zabrakło Tadeusza Michalika, zawodnika w kategorii wagowej do 97kg, który obecnie boryka się z problemami zdrowotnymi.

Szczególnie dużo nadziei pokładane jest w tzw. klasycznych zapaśnikach, którzy mają realne szanse na zdobycie dwóch, a może nawet trzech kwalifikacji olimpijskich. Józef Tracz, trener kadry w stylu klasycznym i sam trzykrotny medalista olimpijski, podkreśla jednak, że nie chce wymieniać konkretnych nazwisk, aby nie wywierać dodatkowej presji na zawodnikach. Według Tracza, zarówno on jak i jego podopieczni są bardzo ambitni i mają wielkie oczekiwania związane z nadchodzącymi mistrzostwami – marzą przede wszystkim o zdobyciu medali oraz kwalifikacji olimpijskich.

W skład reprezentacji w stylu klasycznym wchodzą: Michał Tracz (kategoria wagowa do 60kg), Mateusz Bernatek (do 67kg), Patryk Bednarz (do 77kg), Arkadiusz Kułynycz (do 87kg) i Gerard Kurniczak (do 97kg) – wszyscy rywalizujący w kategoriach olimpijskich. Natomiast dwóch sportowców, Mairbek Salimov (do 63kg) i Kamil Czarnecki (do 72kg), weźmie udział w rywalizacji w kategoriach nieolimpijskich.