Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich z udziałem lekkoatletów z Radomia

W niedzielne popołudnie, 17 września, malowniczy teren Rezerwatu „Skałki” w Krynkach stał się areną Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie. Wyniki zawodników klubu RLTL Optima Radom przewyższyły oczekiwania.

Krajowa elita lekkoatletów zgromadziła się na starcie, w tym pięcioro reprezentantów Radomia pod skrzydłami doświadczonego trenera Artura Błasińskiego. Radomska zawodniczka Dorota Fałdrowicz jako pierwsza zapewniła miejsce na podium dla swojego klubu, zdobywając srebrny medal w biegu seniorek. Zmagania na dystansie 5 kilometrów z przewyższeniami wynoszącymi +-220 metrów zakończyła na drugim miejscu.

Następnie Denis Oraczko ustalił kolejny sukces dla Optimy Radom, zdobywając brązowy medal w biegu seniorów, również na dystansie 5 kilometrów. Młodzi lekkoatleci również nie zawiedli – Amelia Karolak wybiegała srebrny medal na 3,2-kilometrowym dystansie (przewyższenia: +-140 metrów) w kategorii K – U18. Julia Walczak, rywalizująca na tym samym dystansie, uplasowała się tuż za nią, zdobywając brąz.

W kategorii męskiej K – U18 pierwszeństwo przypadło Piotrowi Abramczykowi, który wyprzedził konkurencję, triumfując na 3,2-kilometrowym dystansie. Te wyniki potwierdzają znaczącą obecność radomskich lekkoatletów na krajowej scenie sportowej.