Resura Obywatelska z nową dyrektorką

Komisja konkursowa, w której skład weszli przedstawiciele władz miasta Radomia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także stowarzyszeń twórczych i Resury Obywatelskiej wybrali nowego dyrektora – a raczej dyrektorkę Resury Obywatelskiej w Radomiu. Została nią Justyna Górska-Streicher.

Prezydent Radomia – Radosław Witkowski ogłosił zwyciężczynię konkursu. Jej kadencja zacznie się od 1 stycznia 2021 roku. Nowa dyrektorka z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych z etnologii. Obecnie pracuje w Muzeum Wsi Radomskiej i kieruje jednym z jego oddziałów. Ma doświadczenie w zarządzaniu instytucją kulturalną, a także w organizacji wystaw. Jest autorką wielu publikacji i laureatką wyróżnień za organizację wydarzeń kulturalnych. Na nowym stanowisku na pewno świetnie się odnajdzie.

Ośrodek Kultury i Sztuki Resura Obywatelska to najstarsza placówka kultury w Radomiu, która powstała  w połowie XIX wieku. Instytucja od początku ma na celu propagowanie historii i tradycji Radomia. Działa na rzecz lokalnego patriotyzmu. Resura organizuje w tym celu różnego rodzaju spotkania z zaproszonymi gośćmi, np. wybitnymi obywatelami Radomia.

Oprócz tego Resura prowadzi zajęcia edukacyjne z, np.: tańca, teatru czy muzyki.