„Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w Internecie” – kolejna część

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w Internecie”. Już dzisiaj, czyli 20 września o godzinie 19.00 na teatralnym kanale YouTube będzie można zobaczyć sztukę „W osiem dni dookoła świata” w reżyserii Andrzeja Sadowskiego.

O czym jest spektakl?

Sztuka według scenariusza również Andrzeja Sadowskiego opowiada o podróży Józefa Garbatego – pełnej niespodzianek, która również jest metaforyczną podróżą w głąb własnego wnętrza. To skomplikowana droga i powrót do młodości. Oniryczny obraz zagubionego we współczesności człowieka, gdzie sen miesza się z jawą, a prawda z wytworem wyobraźni.

Sztuka na deskach teatru miała premierę w 2017 roku. Tuż po emisji spektaklu odbędzie się spotkanie onilne z aktorami w niej występującymi i reżyserem. Na kolejną, już ostatnią odsłonę cyklu teatr zaprasza 4 października. Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Teatr Powszechny w Radomiu działa od 1976 roku. Jest to teatr repertuarowy, który wystawia spektakle dla zróżnicowanej i dużej widowni. Teatr od 1993 roku organizuje Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – w całości poświęcony jednemu autorowi, przedstawiający ciągle nowe interpretacje (teatralne, muzyczne, plastyczne) dzieł Witolda Gombrowicza.