Robert Bąkiewicz, kandydat PiS do Sejmu, wnosi prywatny akt oskarżenia przeciwko Konradowi Frysztakowi z KO

W środę, do radomskiego sądu trafił prywatny akt oskarżenia, złożony przez Roberta Bąkiewicza, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na posła. Oskarżony został Konrad Frysztak, poseł Koalicji Obywatelskiej. Powodem wniesienia oskarżenia przez Bąkiewicza jest przekonanie o zniesławieniu jego osoby przez Frysztaka, który publicznie zapowiedział rozpoczęcie „akcji oporu i obronę Radomia przed faszyzmem, szowinizmem i nacjonalizmem” przypisywanymi Bąkiewiczowi.

Pozew wynika z zarzutu Bąkiewicza o obraźliwe wyrażenia, jakimi Frysztak miał go określić podczas konferencji prasowej. Wydarzenie to miało miejsce 2 września. Poseł KO skomentował wówczas start Bąkiewicza w wyborach w okręgu radomskim słowami: „dziś wspólnie rozpoczynamy akcję oporu i obrony Radomia i ziemi radomskiej przed faszyzmem, szowinizmem i nacjonalizmem tego człowieka”.

Bąkiewicz wniósł swój prywatny akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Radomiu. Założyciel Marszu Niepodległości poinformował o tym na swoim profilu w mediach społecznościowych, zaznaczając: „Nie odpuszczam. Składam kolejny pozew przeciwko politykom Platformy Obywatelskiej. W zeszłym tygodniu przeciwko Izabeli Leszczynie, dziś przeciwko Konradowi Frysztakowi. Nie ma zgody na kłamstwa i manipulacje”.