Rozpoczęcie specjalistycznego kursu kynologicznego z udziałem funkcjonariusza z Radomia

Zainaugurowanie kolejnego kursu dla przewodników psów służbowych o charakterze patrolowo-tropiącym, który prowadzony jest w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, jest znaczącym wydarzeniem. W trakcie tego specjalistycznego szkolenia przewodnicy uczą się obsługi psów bez użycia kagańca. Jednym z uczestników kursu jest policjant reprezentujący Radom, którego partnerem jest czworonóg noszący imię Sadza.

St. post. Krzysztof Mokos z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zestawiony został z młodą suką owczarka niemieckiego o imieniu Sadza, która ma półtora roku. Ta suczka owczarka niemieckiego pochodzi z Czech i jest to ten sam hodowca, od którego dwa lata wcześniej zakupiono Szacha – psa wspierającego pracy policjantów z Płocka.

Zakupiony wcześniej Szach osiągnął znaczące triumfy. Wspólnie z Panterą z policji ciechanowskiej, Szach reprezentował garnizon mazowiecki podczas finału XX Kynologicznych Mistrzostw Policji. To prestiżowe wydarzenie było dla tej dwójki psów wielkim sukcesem, ponieważ wraz z ich przewodnikami zdobyli trzecie miejsce, reprezentując drużynę Komendy Wojewódzkiej Policji mającej siedzibę w Radomiu.