Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych z udziałem zawodników Optimy Radom

25 listopada, w sobotę, przeprowadzono w Drzonkowie mistrzostwa Polski w biegu przez wiejskie tereny i pola. Wielu reprezentantów radomskiego klubu RLTL Optima Radom wzięło udział w tych zawodach, plasując się na czołowych miejscach.

Koniec sezonu letniego przyniósł dla zawodników Optimy Radom medale w biegu przez różnorodne tereny. Ponad 500 sportowców przystąpiło do rywalizacji o miano mistrza Polski w tej dyscyplinie. Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w kilku kategoriach wiekowych, począwszy od juniorów młodszych, a kończąc na seniorach. Mistrzostwa zostały przeprowadzone na terenie Drzonkowa, niedaleko Zielonej Góry. Wśród startujących nie brakowało przedstawicieli z Radomia, reprezentujących klub RLTL Optima Radom.

Trasa, po której biegali zawodnicy, przebiegała wyłącznie na terenie ośrodka sportowego w Drzonkowie. Meta była umieszczona na hipodromie, co oznaczało, że finałową część dystansu sportowcy musieli pokonać na piaszczystym podłożu. Każda z pętli miała długość około kilometra i zawierała 50-metrowy odcinek na piasku oraz jedno wzniesienie. Zawodnicy mieli również możliwość biegu wzdłuż małego stawu. W trasie zaplanowano także wiele zakrętów – informują organizatorzy zawodów.