Rozwijająca się kariera młodej poetki z Radomia – spotkanie w bibliotece Szósta Strona

Znana radomska biblioteka Szósta Strona, mieszcząca się przy ulicy Janusza Kusocińskiego 13, zaprasza w piątek, 15 września na godzinę 18:00 na kolejną edycję spotkań literackich. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. W ramach tego spotkania, uczestnicy będą mieli okazję bliżej poznać twórczość Agaty Choroś – młodej i obiecującej poetki, której korzenie tkwią w Radomiu.

Agata Choroś dołączyła do grupy literackiej „Tygiel” cztery lata temu. Już rok później jej twórczość znalazła się w antologii „Fraktale”, gdzie opublikowano jej tryptyk pod tytułem „(nie)idealna faktura”. Ten fakt podkreślił Paweł Borzym, znany krytyk literacki. Twórczość Choroś została również dostrzeżona i umieszczona w kolejnych zbiorowych almanachach wydawanych przez „Tygiel”, takich jak „#13”, „Kwadrans” czy „Ars Scribendi”.

Grupa literacka „Tygiel” działa nieprzerwanie już od piętnastu lat i skupia w swoich szeregach kilkanaście osób. Grupa jest wynikiem warsztatów literackich organizowanych od 2008 roku przez Adriana Szarego w ramach działalności radomskiego Stowarzyszenia Centrum Młodzieży – „Arka”. Informację tę potwierdził Paweł Borzym.