Spektakularne występy podczas Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu

W dniach 3-4 czerwca Radom zamienił się w tętniące życiem centrum wyjątkowych pokazów ulicznych, pełne magii oraz zachwytu dla zgromadzonej publiczności. Niedziela, 4 czerwca, była drugim dniem XII edycji Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu, który zgromadził utalentowanych wykonawców z Polski oraz gości specjalnych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii.

Festiwal, istniejący już od kilkunastu lat, przyciągnął wielu mieszkańców Radomia na deptak miejski, gdzie mieli okazję podziwiać różnorodne występy artystów ulicznych. Warunki atmosferyczne również sprzyjały widowiskom – niebo było bezchmurne, a słońce świeciło mocno. Pokazy odbywały się na ulicy Żeromskiego, a także na placu Konstytucji 3 Maja w okolicach fontann czy na placu Corazziego przed Urzędem Miejskim. Deptak miejski natomiast oferował całą gamę różnorodnych atrakcji.

Uczestnicy Festiwalu mieli okazję podziwiać nie tylko występy kuglarzy, połykaczy ognia czy magików, ale również nowość tej edycji – pokazy linoskoczków. W okolicach Delikatesów zaprezentowali oni swoje umiejętności na wysokości kilku metrów nad ziemią, poruszając się po linie i demonstrując niebezpieczne akrobacje, które budziły ogromne emocje wśród widzów.