Spotkanie edukacyjne na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą zorganizowane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu przygotowali dla uczniów edukacyjne spotkanie. Organizatorzy wydarzenia zaprosili młodzież na zalew Borki, gdzie wspólnie z nimi dyskutowali o zasadach bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

Nauczanie bezpieczeństwa nad wodą odbyło się poprzez prelekcję, której udzielili ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i policjanci z radomskiej komendy. Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Radomiu. Ze względu na zbliżające się wakacje, które wiążą się z piękną pogodą i możliwością korzystania z kąpielisk, spotkanie było niezwykle aktualne.

Dla uczniów liceum przygotowano wiele interesujących atrakcji. Przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego instruowali jak bezpiecznie wchodzić do wody i korzystać z kąpielisk. Dzielili się także swoją praktyczną wiedzą, pokazując sprzęt, który jest niezbędny w ich codziennej pracy.