Maj – miesiąc pełen uznania dla pielęgniarek i położnych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu

W kalendarzu pielęgniarek i położnych, maj jest miesiącem wyjątkowym, obfitującym w trzy istotne daty. Począwszy od Międzynarodowego Dnia Położnej, obchodzonego 5 maja, przez Dzień Polskiej Położnej z dniem 8 maja, kończąc na Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek, który przypada 12 maja.

Korzystając z tych szczególnych okazji, dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu postanowiła spotkać się z największą grupą zawodową reprezentowaną w ich placówce. Podczas spotkania wręczono certyfikaty uznania dla pielęgniarek i położnych, pełniących swoje obowiązki w szpitalu, które zostały wystawione przez marszałka Samorządu Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Pielęgniarki i położne z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu były głównymi bohaterkami tego dnia. Jak stwierdził Paweł Cholewiński, dyrektor ds. lecznictwa w tej placówce, wartość pracy, jaką wykonują pielęgniarki i położne jest nie do przecenienia.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu angażuje się w swoją pracę ponad sześćset osób, które na co dzień pełnią role pielęgniarek i położnych. Ich wkładem w funkcjonowanie placówki oraz profesjonalizmem potwierdza się nieocenioną wartość ich pracy.