Spotkanie informacyjne na temat leczenia chirurgicznego otyłości w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny zlokalizowany w Radomiu otwiera swoje drzwi dla osób, które poszukują informacji na temat procedur chirurgicznych stosowanych w leczeniu otyłości. To pierwsze tego typu spotkanie, organizowane specjalnie dla pacjentów bariatrycznych, będzie miało miejsce w najbliższą sobotę, 11 maja o 10 rano. Eksperci z dziedziny chirurgii i dietetyki będą dostępni na miejscu, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Miejsce spotkania to sala dydaktyczna znajdująca się na parterze budynku szpitala, obok Oddziału Płucnego. W przypadku większego zainteresowania, planowane jest przeniesienie spotkania do przestronnej auli, która także jest położona w bliskim sąsiedztwie tego oddziału.

Karolina Gajewska, rzecznik prasowy MSS w Radomiu, podkreśla jak ważny jest cel tego spotkania. Chodzi o nawiązanie dialogu z pacjentami na temat bariatrii, promowanie zdrowego stylu życia i dążenie do poprawy jakości życia. To spotkanie ma być pierwszym z serii, stąd jego cykliczna natura.

Podczas spotkania dr Tomasz Szadkowski, koordynator Ośrodka Bariatrycznego MSS w Radomiu i kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej, poruszy tematykę przygotowań do operacji bariatrycznej. Małgorzata Janusz, dietetyk kliniczny, opowie o tym, jak właściwie należy się odżywiać przed taką operacją.