Wielka Pielgrzymka do Jasnej Góry: 12. spotkanie Żywego Różańca i Różańca Rodziców

Rok po roku zgromadzenie Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców pielgrzymuje na Jasną Górę. W tym roku, po raz dwunasty, pielgrzymka odbędzie się w dniach od 31 maja do 1 czerwca, pod hasłem „Ewangelizacja z Różańcem”.

Pielgrzymowanie rozpocznie się w piątkowy wieczór, 31 maja o godzinie 21.00, od Apelu Jasnogórskiego. Po apelu nastąpi czuwanie w modlitwie, a północ, o godzinie 23.00, przyniesie Mszę Świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu. Sobota, 1 czerwca, będzie dniem pełnym wydarzeń na szczycie Jasnej Góry. Program pielgrzymki zacznie się o godzinie 9.00. Będą odmawiane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie wysłuchana zostanie konferencja pod tytułem „Ewangelizacja z Różańcem”, którą wygłosi ks. dr hab. Krzysztof Bielawny. Zgromadzeni wierni odmówią tajemnice radosne Różańca. Uroczystą sumę o godzinie 12.00 poprowadzi bp Szymon Stułkowski.

Ks. Szymon Mucha, moderator Stowarzyszenia Żywego Różańca Diecezji Radomskiej, wyraża nadzieję, że liczba pielgrzymów z diecezji radomskiej będzie równie imponująca jak w ubiegłych latach. Zachęca do formowania grup dekanalnych czy międzyparafialnych, zwłaszcza gdy nie jest możliwe zorganizowanie wyjazdu z mniejszej parafii. Ksiądz Mucha podkreśla, że choć nie wszyscy będą mogli uczestniczyć osobiście w spotkaniu na Jasnej Górze, ważne jest aby parafia była reprezentowana przez przynajmniej kilku delegatów. W tym roku, na Jasnej Górze uroczyście rozpocznie się siódmy rok Wielkiej Nowenny przed 200. rocznicą założenia Żywego Różańca przez bł. Paulinę Jaricot. Ksiądz Szymon Mucha zachęca do modlitwy o duchowe owoce pielgrzymowania i dalszy rozwój Żywego Różańca w Polsce.