Spotkanie opłatkowe Szkoły Biblijnej dla Dorosłych z udziałem biskupa radomskiego

Wieczorem 14 stycznia, zaszczytem głównym gościem na spotkaniu opłatkowym Szkoły Biblijnej dla Dorosłych im. Świętego Hieronima, był biskup Marek Solarczyk. Biskup radomski dzielił się swoją wdzięcznością i wyraził uznanie wobec uczniów szkoły za ich miłość do Słowa Bożego.

– Słowo Boże jest wszechobecne w nas – mówił biskup Solarczyk – i pragnę, aby wasze dążenia, przemyślenia oraz wszystko, co ze sobą niesiecie, zbliżało was do Boga. Do tych dobrych życzeń przyłączył się również ks. Jacek Kucharski, Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Podkreślił on uniwersalność Pisma Świętego mówiąc: – Pismo Święte jest dla naszego każdego i niech tak pozostanie – zapewnił wiernych.

W gronie prelegentów Szkoły Biblijnej znajduje się prof. Mirosław Rudzki z Uniwersytetu Radomskiego. Opowiedział on swoją historię związaną z Biblią, którą otrzymał po raz pierwszy jako student Politechniki Radomskiej. – Gdybyśmy wszyscy słuchali rad Pisma Świętego, nasze życie byłoby prostsze. To jest dobry poradnik do życia – podsumował swój wywód prof. Rudzki.