26-letni mieszkaniec Radomia oskarżony o posiadanie i produkcję znacznych ilości narkotyków

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który stoi teraz przed sądem, oskarżony o posiadanie i produkcję środków odurzających. W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli 2,5 kg narkotyków oraz sprzęt używany do ich produkcji.

Działania operacyjne prowadzone przez radomską policję w walce z narkotykami doprowadziły do ustalenia, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać ogromne ilości substancji psychotropowych. W efekcie, 26-latek został zatrzymany, a w jego domu funkcjonariusze znaleźli prawie 2500 gramów suszu roślinnego, który jest najczęściej używany jako surowiec do produkcji narkotyków. Dodatkowo w mieszkaniu odkryto urządzenia służące do uprawy konopi.

Zatrzymany mężczyzna – właściciel materii odurzającej – został umieszczony w areszcie policyjnym. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie mu oficjalnych zarzutów dotyczących posiadania znacznych ilości narkotyków i sprzętu do ich produkcji. Sąd Rejonowy w Radomiu, po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec oskarżonego na okres 3 miesięcy.