Grupa SPEED kontroluje prędkość na drogach Radomia i okolicznych powiatów

Funkcjonariusze policji należący do grupy SPEED przeprowadzili intensywne działania kontrolne na terenie Radomia oraz przyległych powiatów. Łącznie sprawdzono stan techniczny i sposób jazdy 172 pojazdów.

Między 8 a 14 stycznia 2024 roku, radomscy policjanci z grupy SPEED dokonali kontroli 172 pojazdów. Wykryto, że aż 113 kierowców nie przestrzegało obowiązujących limitów prędkości. Informacje o wynikach akcji podała Justyna Jaśkiewicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności za przekroczenie dozwolonej prędkości, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne 13 kierowców. Jak podkreśla Justyna Jaśkiewicz, nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników powodujących wypadki drogowe.

Niezastosowanie się do limitu prędkości może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem i powodować groźne dla życia i zdrowia zdarzenia drogowe. Ponadto, prędkość, z jaką porusza się pojazd, ma bezpośredni wpływ na skutki ewentualnego wypadku – w tym na stopień obrażeń poniesionych przez uczestników zdarzenia – dodaje rzecznik KMP w Radomiu.