Stadion Radomiaka Radom doczeka się ukończenia – firma z Sopotu przystępuje do budowy dwóch brakujących trybun

Wieloletni projekt Stadionu Radomiaka Radom przy Struga 63 w końcu doczekał się momentu, w którym dobiegnie końca. Firma budowlana z Sopotu zwyciężyła w przetargu na ukończenie obiektu poprzez wykonanie dwóch pozostałych trybun. Przybliżamy oczekiwany kosztorys, przedstawiamy wizualizację projektu oraz docelową liczbę miejsc dla kibiców. Znamy także przewidywaną datę pierwszego meczu otwierającego pełną infrastrukturę stadionową.

Stadion Radomiaka Radom, na który od siedmiu lat czekali wierni kibice, został dotychczas zrealizowany jedynie w połowie. 5 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie dwóch trybun, które razem mogły pomieścić ponad 8 tysięcy wiernych fanów.

Teraz, dzięki wsparciu Miasta Radom, klub uzyskał możliwość dokończenia budowy stadionu, a konkretnie dodatkowych trybun za bramkami. Tym samym, podobnie jak ŁKS Łódź i Górnik Zabrze, Stadion Radomiaka Radom będzie mógł pochwalić się kompletną infrastrukturą składającą się z czterech trybun. Przewidywany termin realizacji tych prac to początek 2026 roku.

Od momentu powrotu na Struga, Radomiak rozegrał na swoim półdniowym stadionie czternaście spotkań. Do jego osiągnięć należą cztery wygrane, pięć remisów oraz pięć porażek. Największa frekwencja przyszła z meczem przeciwko Legii Warszawa, który przyciągnął 8569 widzów, podczas gdy najmniejsza frekwencja odnotowana była na meczu z Górnikiem Zabrze z udziałem 5647 osób.

Niedługo, bo już 1 czerwca, na niedokończonym jeszcze stadionie zagości reprezentacja Polski U-21, która zmierzy się w debiutanckim spotkaniu z Macedonią Północną.