Starszy szeregowy Mateusz Hamerski triumfuje na Mistrzostwach Wojska Polskiego w mma

Starszy szeregowy Mateusz Hamerski, żołnierz służący w Kompanii Dowodzenia 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, zademonstrował niezłomność, determinację oraz bojowy duch w czasie Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie, zdobywając złoty medal. Te ogólnokrajowe zawody odbyły się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Mateusz Hamerski, mający 22 lata, jest przekonany, że każdy żołnierz powinien opanować umiejętność walki wręcz, równie dobrze jak strzelania. To właśnie sporty walki są jego życiową pasją, co kultywuje każdego dnia. W trakcie Wojskowej Gali MMA „Walkę mamy we krwi”, Hamerski zdobył mistrzowski pas w kategorii do 60 kilogramów.

– Od wielu lat trenuję sporty walki i jestem również zaangażowany jako żołnierz Wojsk Obronny Terytorialnych. Ogromnie cieszy mnie ten sukces, który osiągnąłem dzięki ciężkiej pracy – mówi st. szer. Mateusz Hamerski – Dwa lata temu oglądałem finałową galę w telewizji, a rok później zdobyłem trzecie miejsce po przegranej na punkty. Postanowiłem wtedy, że muszę wygrać mistrzostwo. Jak widać, w tym roku udało mi się zdobyć ten pas.

Mateusz Hamerski przygotowywał się do Mistrzostw Wojska Polskiego w miejscu, gdzie trenuje na co dzień. Jego zdobyty z ogromnym wysiłkiem pas zwycięzcy oraz dyplom będą dumnie prezentowane, a same zawody stanowią dla niego mobilizację do dalszych treningów. Uzyskane umiejętności okazują się nieocenione podczas rotacyjnych szkoleń.