Rowerowi pątnicy pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

W pierwszą sobotę lipca, grupa rowerzystów wyruszyła do sanktuarium Matki Pocieszenia w miejscowości Stara Błotnica. Głównym celem ich podróży była modlitwa o bezpieczną i duchowo owocną pielgrzymkę do Jasnej Góry, która miała rozpocząć się 10 lipca.

Stało się tradycją, że tydzień przed wyruszeniem na rowerową pielgrzymkę do Częstochowy, uczestnicy tej wyprawy odwiedzają sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. „Nasza podróż ma na celu powierzenie opieki Matce Bożej nad nami, wszystkimi pątnikami, organizatorami oraz sponsorami naszej wyprawy. Pragniemy również prosić o błogosławieństwo dla naszej podróży do Jasnej Góry” – mówi Beata Pawelec, członek Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającej przy parafii św. Stefana w radomskim Idalinie. Dodaje również, że poprzez takie spotkania uczestnicy mają możliwość zapoznać się z regułami jazdy w grupie oraz atmosferą towarzyszącą pielgrzymkom.

Uczestniczką pielgrzymki była również Iwona Nowak, parafianka z katedry radomskiej, która swoją pasję jazdy na rowerze łączy z modlitwą. „Dla mnie jest to zarówno duchowe jak i fizyczne doświadczenie spędzania czasu. Jest miejsce zarówno na relaks, jak i zadumę duchową. Jasna Góra jest miejscem, gdzie możemy przedstawić Matce Bożej nasze prośby i podziękowania” – mówi pątniczka.

Grupa rowerzystów rozpoczęła swoją podróż od kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Przed wyruszeniem z Radomia, wszyscy uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się na wspólnej modlitwie, podczas której ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii MB Częstochowskiej udzielił im błogosławieństwa.