Świętowanie 65-lecia istnienia Automobilklubu Radomskiego

Uroczystość związana z 65-tą rocznicą powstania Automobilklubu Radomskiego miała miejsce w niedzielę, drugiego dnia lipca. Główne atrakcje zlokalizowane były na torze wyścigowym oraz w jego bezpośrednim otoczeniu. Poranek na kartodromie poświęcony był sakralnym uroczystościom – mszę świętą odprawił biskup Marek Solarczyk.

Po części religijnej nastąpiła seria pokazów i prezentacji. Szanse na zaprezentowanie swoich zdolności za kierownicą otrzymali zarówno kierowcy samochodów, jak i motocyklistów. Wyróżniającym się punktem programu były emocjonujące wyścigi gokartów, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności. Nie tylko zawodnicy mieli okazję pokazać swoje umiejętności- wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na torze.

Klub motoryzacyjny przygotował również specjalną atrakcję dla gości – tzw. troleje, które symulują jazdę w stanie poślizgu. Eksperci instruowali, jak radzić sobie w tak trudnych warunkach drogowych, zwiększając tym samym świadomość zagrożeń. Dodatkowo zorganizowano pokazy działania alkogogli – dzięki nim uczestnicy mogli doświadczyć, jak wygląda świadomość pijanego kierowcy i zrozumieć, jak wielkie ryzyko wiąże się z jazdą pod wpływem alkoholu. Ponadto, dla wszystkich chętnych przewidziano przejażdżki samochodem szkoleniowym, podczas których najważniejsza była precyzja i mistrzostwo w prowadzeniu pojazdu.