Letnia muzyka na żywo z Radomską Orkiestrą Kameralną – Koncert w parku Kościuszki w roku 2023

Początek lipca 2023 roku przyniósł mieszkańcom Radomia niezapomniane doznania muzyczne, dzięki koncertowi na świeżym powietrzu zaprezentowanemu przez Radomską Orkiestrę Kameralną. Wszystko to miało miejsce w malowniczym otoczeniu parku noszącego imię Tadeusza Kościuszki, gdzie orkiestra zagrała swoje pierwsze letnie przedstawienie.

Organizowane co roku „Lato z ROK-iem” jest wyjątkowym wydarzeniem skierowanym do miłośników muzyki poważnej na żywo, którzy pragną cieszyć się nią będąc zanurzonymi w przyjemnej miejskiej atmosferze. Połączenie uroków publicznej przestrzeni parkowej z subtelnością dźwięków muzyki klasycznej, stanowi niezwykły sposób na spędzenie letniego wieczoru.

Na dziedzińcu koncertowym parku im. Tadeusza Kościuszki o godzinie 17 rozbrzmiała muzyka w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Na programie znalazły się między innymi takie utwory jak słynna serenada Wolfganga Amadeusza Mozarta „Eine Kleine Nachtmusik” oraz suita Edwarda Griega „Z czasów Holberga”.

Zarówno starsi jak i młodsi melomani tłumnie zgromadzili się na widowni muszli koncertowej, zapełniając wszystkie dostępne ławeczki i stojące miejsca. Tradycja spotkań z letnią muzyką w parku, wprowadzona przez Radomską Orkiestrę Kameralną, stała się ulubionym elementem lata dla mieszkańców Radomia.