Awaryjne zdarzenie w markecie Kaufland w Radomiu

W dniu 4 czerwca, wtorek, radomska jednostka straży pożarnej miała do czynienia z nietypową interwencją. Incydent miał miejsce w popularnym markecie spożywczym Kaufland, znajdującym się przy ulicy 25 Czerwca w Radomiu, gdzie doszło do awarii jednego lub więcej urządzeń chłodniczych, co spowodowało zwarcie.

Pilne zgłoszenie dotyczące problemów technicznych nadeszło do straży pożarnej o godzinie 18.58. W odpowiedzi na sytuację kryzysową, na miejsce natychmiast skierowano trzy pojazdy pożarnicze. Pomimo poważności sytuacji, nie było konieczności wydania oficjalnego rozkazu ewakuacji przez straż pożarną. Niemniej jednak, obecność straży oraz ogólny zamęt spowodował, że market szybko opustoszał. Również parkingi w pobliżu sklepu zaczęły się szybko świecić pustkami.

Na szczęście, pomimo zaistniałego incydentu, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Ludzie gromadzący się przed wejściem do markety byli zgodni co do tego, że po przeprowadzeniu niezbędnych kontroli i naprawy urządzeń chłodniczych, sklep powinien zostać ponownie otwarty jeszcze tego samego dnia.