Teatr Powszechny w Radomiu: Zakończenie cyklu "Czytamy Gombrowicza" z akcentem teatralnym

Miejscowy Teatr Powszechny w Radomiu ma zaszczyt zaprosić na kończące rok spotkanie ze sztuką Witolda Gombrowicza. W kolejnym etapie naszej podróży po twórczości tego znakomitego pisarza, aktorzy z radomskiej sceny teatralnej przybliżą widzom elementy scenariusza dramatu „Błądzenie”, autorstwa Jerzego Jarockiego. Sztuka ta została z powodzeniem wystawiona na deskach Teatru Narodowego w stolicy.

Spektakl o nazwie „Gombrowicz fragmenty”, złożony z wyboru Mariusza Bonaszewskiego, to scena przekazująca opowieść o Witoldzie Gombrowiczu. Reżyser Jerzy Jarocki skupia się tutaj nie tylko na faktach biograficznych autora, ale przede wszystkim na jego duchowej drodze życia. W dobranych przez siebie dziełach, Jarocki próbuje odnaleźć świadectwa walk Gombrowiczowskich z jego osobistym poczuciem tożsamości, czasem zabawnych, czasem pełnych dramatu starć o zasłużone miejsce własnego „ja” wśród społeczeństwa.

Podczas spotkania usłyszymy wybrane fragmenty dzieł Witolda Gombrowicza, w tym m.in. „Dziewictwo”, „Ferdydurke” i „Iwonę, księżniczkę Burgunda”. Ale to nie wszystko, czym zaskoczymy naszych gości.

W czytaniu wziąć będą udział następujący aktorzy: Milena Jóźwiak, Iwona Pieniążek, Mariusz Bonaszewski, Przemysław Bosek, Marek Braun, Mateusz Paluch, Jarosław Rabenda oraz Michał Węgrzyński.