Trasy rowerowe w Radomiu

Liczba tras rowerowych w Radomiu wynosi 233. To bardzo dużo. Które trasy są najpopularniejsze, a które najlepiej oceniane? Poniżej krótkie zestawienie.

Najpopularniejsza trasa rowerowa w Radomiu

Najpopularniejsza trasa rowerowa w Radomiu to trasa Radom – Antoniówka – Siczki. Trasa zaplanowana jest tak, aby z Radomia móc dojechać do Siczek. Trasa przebiega polnymi drogami i ścieżkami wzdłuż torów kolejowych. Na tej trasie ważne jest, aby przejeżdżać przez tory kolejowe tylko w dozwolonych miejscach i zachować dużą ostrożność. Najtrudniejszy jest sam wyjazd z Radomia. Rowerzyści polecają zacząć wyjazd z wiaduktu na Aleji Wojska Polskiego, następnie poruszać się drogą nr 12. W Siczkach warto wybrać się na objazd lasem, wokół zalewu. Należy być przygotowanym na to, że momentami trasa jest piaszczysta lub odwrotnie – najechać można na rozmokłe tereny. Chociaż trasa ta nie należy do najłatwiejszych, to cieszy się dużą popularnością z uwagi na piękną, otaczającą naturę.

Najlepiej oceniana trasa rowerowa w Radomiu

Najlepsze opinie zbiera trasa Gołębiów – Idalin. Jest to lekka, przyjemna trasa, na której zwykle panuje mały ruch. Trasa jest też stosunkowo krótka, bo ma długość około 9 kilometrów, dlatego każdy może wsiąść na rower i ruszyć tą trasą.