Triumf ostrowieckich szczypiornistów na boiskach w Sandomierzu i Radomiu

Niezwykle udany okazał się ostatni weekend dla ostrowieckich miłośników piłki ręcznej, zarówno tych młodszych jak i starszych. W pierwszej kolejności ekipa seniorów zapisała na swoim koncie zwycięstwo w turnieju towarzyskim rozgrywanym w malowniczym Sandomierzu. Następnie, 'młodzi wojownicy’ stanęli na najwyższym stopniu podium w kategorii juniorskiej na festiwalu piłki ręcznej w Radomiu, znanym jako Radom Handball Festival.

KSZO – młodzi reprezentanci Ostrowca, pokonali swoich rywali w Radomiu w imponującym stylu. Udało im się odnieść dwa zwycięstwa w meczach, odnotowując wyniki 40:14 przeciwko drużynie OTM Lesznowola oraz 36:28 przeciwko MTS Radom. To zapewniło im bezdyskusyjne zwycięstwo w całym turnieju.

W wartości indywidualnej specjalne uznanie zdobył Igor Skrok, który został wybrany najlepszym zawodnikiem całego festiwalu. Z kolei Michał Kot zgarnął tytuł najskuteczniejszego bramkarza wydarzenia.

– Piłka ręczna to przede wszystkim sport zespołowy, a zatem naszym głównym celem są sukcesy drużynowe. Oczywiście, turnieje mają swoje unikalne zasady i organizatorzy zdecydowali się przyznać takie nagrody. Jest nam bardzo miło, że obaj nasi zawodnicy zostali docenieni, ponieważ prezentują oni naprawdę wysoki poziom umiejętności, co jest kluczowe dla całej drużyny – komentuje Karol Szewczyk, wiceprezes KSZO odpowiedzialny za piłkę ręczną.