radom-kultura

Triumf wierzbickiego zespołu „Domino”

Grupa teatralna z Domu Pomocy Społecznej, znana pod nazwą „Domino”, ma powody do świętowania. Artyści zdobyli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „Albertiania”.  

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” za każdym razem wymaga od artystów, aby kierowali się określonym motywem przewodnim. Nie inaczej było i tym razem. W tym roku temat nosił tytuł „Na ziemi pełnej cudów”, a jego najlepszą interpretację przedstawiła grupa „Domino”.

W skład grupy „Domino” wchodzą takie osoby jak Jacek Partyga, Rafał Giedyk, Mariusz Żuromaski, Michał Turek i Przemysław Wachowicz. Ich etiuda pod tytułem „Matka Ziemia” zadziwiła wszystkich jurorów, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca i prestiżową nagrodą w postaci maski Teatru Ludowego w Krakowie. Ponadto, członkowie „Domino” otrzymali też nagrodę pieniężną, kolumnę aktywną, zestawy do prac artystycznych, plecaki, zestawy piknikowe i słodycze.

„Domino” ma na swoim wiele sukcesów obejmujących uczestnictwo w takich wydarzeniach jak:

  • Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”
  • Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji
  • Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej PUMA
  • Międzynarodowy Przegląd Zespołów Artystycznych w Białymstoku

Grupa „Domino” została utworzona w 1992 roku i z początku działała tylko jako zespół muzyki i tańca. Dopiero z biegiem lat zespół powiększył się o dodatkowe osoby. Wszyscy członkowie „Domino” kochają swoje zajęcie i wykonują je z niepohamowaną pasją.