Triumfalne występy radomskiej Orkiestry Grandioso na festiwalu Lawendy w Prowansji

Publiczność francuskiego festiwalu Lawendy, odbywającego się w malowniczej Prowansji, była pod ogromnym wrażeniem prezentacji radomskiej Orkiestry Grandioso. Każde pojawienie się zespołu na scenie powodowało gromkie oklaski i entuzjastyczne reakcje ze strony widzów.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Digne Les Bains (znajdującego się w regionie Górnej Prowansji) widzowie mieli okazję podziwiać kilkanaście orkiestr, między innymi z Włoch, Hiszpanii, Holandii, Francji i Szwecji. Mimo silnej konkurencji, radomska Orkiestra Grandioso zasłynęła z elektryzującej publiczność dynamiki swoich występów, za co otrzymywała owacje na stojąco.

„Corso de la lavande” w Digne les Bains to prestiżowe wydarzenie, organizowane od wielu lat. Jest jednym z najważniejszych punktów kalendarza kulturalnego regionu. Festiwal odbywa się zawsze na początku sierpnia i oprócz koncertów orkiestr obejmuje również kolorowe parady oraz spektakularne pokazy fajerwerków.

Orkiestra Grandioso Radom – pełna nazwa Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso – to jeden z najwybitniejszych młodzieżowych zespołów muzycznych w Polsce. Składają się na nią utalentowane dzieci i młodzież w wieku od 7 do 24 lat.

Zespół Grandioso można śmiało określić jako jedną z największych młodzieżowych orkiestr w kraju. Liczy ponad 200 członków podzielonych na trzy grupy: dla początkujących, Małe Grandioso oraz główną Orkiestrę Grandioso. Dodatkowo działa tutaj również orkiestra dla dorosłych – GRAND. To nie tylko jedna z najlepszych orkiestr w kraju – to także zespół o europejskim formacie, co potwierdzają liczne zdobyte nagrody. Co roku Orkiestra Grandioso bierze udział w prestiżowych imprezach muzycznych zarówno na terenie Polski, jak i innych krajów. Wśród najbliższych planów orkiestry są Mistrzostwa Polski w Radomiu oraz festiwale we Francji, Tunezji i Niemczech.