Trwają prace przy ulicy Zgodnej – aktualnie remontują kanalizacje

Mimo pory roku i pogody wykonawca kontynuuje działania na ulicy Zgodnej i Piwnej na Starym Mieście w Radomiu. Odbywają się wykopy pod kanalizację. Personel funkcjonuje na placu od strony ulicy Limanowskiego, gdzie buduje potężny parking dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Cała inwestycja ma się zakończyć do końca tego roku.

Prace na ulicach Zgodnej i Piwnej rozpoczęły się w grudniu. Początkowo oczyszczono plac pomiędzy ulicami Staromiejską i Limanowskiego. Było to spowodowane poszerzeniem ulicy Piwnej do Staromiejskiej oraz budową przestronnego parkingu na tyłach Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Wykonawca w okresie zimowym skupia się obecnie na wykonaniu kanalizacji na oczyszczonym już terenie. Później przedmiotem ich budowy będą ulice Piwna i Zgoda. 200-metrowa ulica Piwna zostanie przedłużona do ulicy Stare Miasto, na całej ulicy zostanie położony nowy asfalt, natomiast wzdłuż niej powstaną chodniki. Przebudowana zostanie także 260-metrowa ulica Zgodna, ciągnąca się od Okulickiego do Bednarskiej. Obejmie ona nawierzchnię asfaltową, obustronne chodniki oraz zjazdy do posesji. Dodatkowo na skrzyżowaniu z ulicą Okulickiego zaplanowano wyniesione przejście dla pieszych i przejazd rowerowy, a skrzyżowanie z ulicą Piwną będzie zlokalizowane równorzędnie na nieco wyższym poziomie. Projekt ten ma kosztować 6,8 mln zł, a umowa została podpisana w grudniu. Na realizację zadania wykonawca ma 11 miesięcy, co oznacza, że powinno ono zostać zakończone do jesieni 2023 roku, o ile wszystko pójdzie zgodnie z p