Trwająca saga związana z nowym stadionem Radomiaka Radom

Długotrwałe przygotowania do otwarcia nowego obiektu i organizacji meczów na stadionie Radomiaka Radom nie wydają się mieć końca. Wśród kibiców panuje niezadowolenie, szczególnie z braku trybuny dla gości. Zwracają się oni z prośbą o kupowanie jedynie pojedynczych biletów zamiast karnetów, zapowiadając jednocześnie brak zaplanowanego dopingowania drużyny oraz wywieszania flag klubowych.

Kibice radomskiego clubu oficjalnie ogłosili, że na spotkaniach rozgrywanych na własnym terenie nie zamierzają prowadzić zwyczajowego dopingu. Dodatkowo nie będą również prezentować flag klubowych. Te decyzje są reakcją na kontrowersje dotyczące braku przewidzianej trybuny dla kibiców drużyn przeciwnych na nowo powstałym stadionie.

W ostatni czwartek miały miejsce finałowe odbiory techniczne nowo wybudowanego stadionu sportowego w Radomiu, położonego przy ulicy Struga 63. Pozytywną opinię o możliwości użytkowania obiektu wyraziła jako ostatnia Straż Pożarna. Teraz pozostaje już tylko uzyskać zgodę Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, co wydaje się być już tylko formalnością. Konieczne jest także otrzymanie zgody od Urzędu Miasta na przeprowadzenie imprezy masowej.