Unikalna Operacja Wszczepienia Bezelektrodowego Stymulatora Serca w Radomiu

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny zlokalizowany w Radomiu, jako jedyny na południe od stolicy województwa mazowieckiego, oferuje swoim pacjentom możliwość przeprowadzenia operacji wszczepienia najnowocześniejszego bezelektrodowego stymulatora serca – informuje rzeczniczka prasowa szpitala, Karolina Gajewska.

Gajewska podkreśliła, że ta metoda leczenia daje nowe możliwości dla tych pacjentów, dla których standardowy stymulator serca może stanowić zagrożenie, takie jak ryzyko infekcji.

Pierwsza operacja tego typu została przeprowadzona w radomskiej placówce medycznej na Józefowie pod koniec marca. Zespół specjalistów pod kierownictwem Jarosława Kosiory – kardiologa z Zakładu Hemodynamiki i Interwencji Sercowo-Naczyniowych – z powodzeniem przeprowadził zabieg.

Zabieg wykonano na pacjentce, która wcześniej miała założony tradycyjny stymulator elektrodowy. Jednak ze względu na problemy zdrowotne związane z tym urządzeniem, konieczne okazało się jego usunięcie. Lekarze z radomskiego szpitala zdecydowali się na założenie bezelektrodowego stymulatora serca, który jest urządzeniem najnowszej generacji.