Zakup 15 autobusów hybrydowych na celowniku MPK Radom

11 kwietnia to data, w której Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji (MPK) w Radomiu podjęło decyzję o przystąpieniu do procesu szacowania kosztów zakupu 15 autobusów hybrydowych. Autobusy te należą do klasy I i kategorii MAXI, co oznacza, że są to pojazdy dużej wielkości z napędem hybrydowym. Właśnie rozpoczęto proces, który nazywany jest „szybką piłką”, ponieważ termin składania ofert wyznaczono na dzień następny, czyli 12 kwietnia.

Warto przy tym przypomnieć, że niedawno informowaliśmy o zawartej przez radomskie MPK umowie leasingowej na pięć autobusów z silnikami Diesla. Umowa ta została zawarta z dwoma podmiotami: firmą MAN oraz PKO Leasing. Dodatkowo, przedsiębiorstwo komunikacyjne ma także w planach pozyskanie aż 32 elektrobusów za kwotę przekraczającą 120 milionów złotych, co jest rekordowym wydatkiem.

Teraz jednak okazuje się, że jeszcze przed realizacją tych planów związanych z elektrobusami, MPK Radom zamierza zrealizować dostawę 15 autobusów hybrydowych. Wygląda na to, że czekają nas ciekawe wydarzenia związane z rozwojem komunikacji miejskiej w Radomiu!