Upalne dni nad zalewem na Borkach: idealne warunki do relaksu

Podczas gorących dni, wielu poszukiwaczy ulgowej ochłody i spokoju zbiega się nad wodę. Zalew na Borkach okazuje się być doskonałym miejscem odpoczynku dla nich. Szum drzew, świeże powietrze i względna cisza tworzą niepowtarzalną atmosferę potrzebną do prawdziwego relaksu. Prócz korzystania z chłodnej wody zalewu, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego bądź też po prostu bezczynnego leżakowania na piasku plaży. Co ważne, ratownicy są zawsze na straży bezpieczeństwa wypoczywających.

Mimo upału, środa przyciągnęła liczne grono osób szukających orzeźwienia w wodzie zalewu. Co więcej, plaże były pełne ludzi pragnących odpocząć pod słońcem.

Szlaki rowerowe otaczające zalew dziś także były ruchliwe – liczba cyklistów znacznie wzrosła. Nie zabrakło również adeptów jazdy na rolkach. Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników obszaru rekreacyjnego jest jednak stale monitorowane przez ratowników.

W tym sezonie, dwa miejsca kąpielowe są strzeżone: jedno znajduje się przy ulicy Stasieckiego, a drugie – przy Bulwarowej. Te specjalnie wydzielone kąpieliska są czynne w godzinach od 10 do 18. W celu zapewnienia bezpieczeństwa miłośnikom plażowania, codziennie siedmiu ratowników pełni swoją służbę.