Projekty w Budżecie Obywatelskim Białobrzegów: mieszkańcy zdecydują o przeznaczeniu 195 tysięcy złotych

W ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Białobrzegach, mieszkańcy mają możliwość decydowania o wykorzystaniu funduszy na realizację różnorodnych projektów. Propozycje obejmują między innymi budowę placu zabaw, miejsca do ćwiczeń czy też montaż stacji naprawczej dla rowerów. Kluczowe jest to, że to właśnie mieszkańcy zdecydują, które z zaproponowanych projektów zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Aktualnie trwa głosowanie, a do dyspozycji jest suma prawie 195 tysięcy złotych.

Zostało uruchomione proces głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Białobrzegów. Budżet obywatelski, inaczej nazywany partycypacyjnym, jest to zestaw środków samorządowych, których przeznaczenie jest całkowicie zdeterminowane przez mieszkańców. Mieszkańcy nie tylko mają prawo do decydowania o sposobie wydania tych funduszy, ale również mogą zgłaszać własne projekty do rozważenia.

W kolejnym roku, 2024, na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Białobrzegi planują przeznaczyć dokładnie 194 518,00 złotych. Mieszkańcy już zgłosili swoje propozycje i spośród nich wybrano osiem do finalnego głosowania. Proces głosowania trwa od pierwszego lipca i zakończy się 16 sierpnia.