Transformacja historycznej Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu w przestrzeń konferencyjno-wystawową

Historia radomskiego „Łucznika”, kiedyś kluczowego elementu miejscowego przemysłu, nabierze nowego wymiaru za sprawą planowanej metamorfozy. Nizio Design International, znana pracownia projektowa, przedstawiła swoją wizję na przekształcenie dawnej Fabryki Broni „Łucznik” w centrum konferencyjne i wystawowe. W zamyśle ma to stać się miejscem spotkań i wymiany myśli, które odciśnie swoje piętno na kulturalnej mapie miasta.

Mając na uwadze bogatą tradycję miejsca, Nizio Design International opracowało projekt rewitalizacji tego zakładu przemysłowego, którego teraz właścicielem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Jego przeszłość jako najważniejszego ośrodka przemysłowego Radomia zostanie zapewnione przez przekształcenie go w międzynarodowe forum konferencyjno-wystawowe. To miejsce ma potencjał, aby stać się kluczowym punktem na mapie miejskich atrakcji.

Nizio Design International to pracownia projektowa z doświadczeniem w realizacji znaczących projektów muzealnych na skalę krajową. W jej portfolio znajduje się m.in. wystawa stała w Muzeum Powstania Warszawskiego, a także w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jest to firma, która ma na swoim koncie także koncepcję Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich – projekt wielokrotnie doceniany i nagradzany. Ich doświadczenie podkreśla potencjał dawnej Fabryki Broni „Łucznik” na tle innych projektów rewitalizacji miejskiej infrastruktury.