Zakłócenia w ruchu kolejowym na trasie Warszawa-Radom

Przedstawiciel biura prasowego PKP PLK, Karol Jakubowski, poinformował o wystąpieniu problemów technicznych na linii kolejowej łączącej Warszawę z Radomiem. Jak podał, między godziną 16.45 a 17.30 doszło do zastoju w ruchu pociągów na odcinku prowadzącym od Czachówka do Piaseczna. Przerwa była spowodowana awarią urządzeń sterujących ruchem pociągów na tej trasie. Jakubowski dodał, że od godziny 17.30 ruch kolejowy na tym odcinku został wznowiony, jednak prace naprawcze nadal są prowadzone.

Kiedy zapytano go o skutki tego incydentu, Jakubowski podkreślił, że mimo iż doszło do niego na trasie Warszawa-Radom, jego wpływ jest odczuwalny na całym węźle kolejowym w Warszawie. Zapewnił jednak, że po stabilizacji sytuacji oraz przywróceniu normalnej pracy pociągów zgodnie z rozkładem, ruch kolejowy będzie prowadzony bez zakłóceń.

Jakubowski dodał także, że obecnie dyżurni ruchu podejmują wszystkie niezbędne kroki w celu minimalizacji opóźnień wynikłych w wyniku przerwy w ruchu pociągów na wspomnianej trasie.