Uruchomienie połączeń shuttle bus z Kielc do Radomskiego Lotniska

Z dniem 25 czerwca br. mieszkańcy Kielc i okolic będą mogli skorzystać z nowego środka transportu do lotniska w Radomiu – shuttle busów. Jak informuje rzeczniczka Polskich Portów Lotniczych, Anna Dermont, wprowadzenie tego rozwiązania to reakcja na rosnące zainteresowanie lotami z Radomia, szczególnie ze strony pasażerów z województwa świętokrzyskiego.

Połączenia shuttle bus z Kielc przez Skarżysko-Kamienną zostaną uruchomione od pierwszej niedzieli wakacji, czyli 25 czerwca. Autobusy dojedą aż pod sam terminal lotniska w Radomiu, co znacznie ułatwi podróż tym, którzy wybierają się w podróż samolotem. Informacje o możliwości korzystania z tego rodzaju transportu są przekazywane pasażerom przez przewoźnika obsługującego dany lot – poinformowała przedstawicielka spółki PPL.

Anna Dermont dodała również, że połączenie shuttle bus będzie dostępne także dla osób nieposiadających rezerwacji na dany lot. W takiej sytuacji należy jedynie porozmawiać z kierowcą autobusu i dowiedzieć się, czy są jeszcze wolne miejsca. Warto wspomnieć, że aktualnie funkcjonują także połączenia tego typu na trasie Radom – Warszawa Okęcie – Warszawa Zachodnia.