Nowa murawa na stadionie w Radomiu i oczekiwanie na debiut w ekstraklasie

W ostatni poniedziałek na stadionie sportowym znajdującym się przy ulicy Struga 63 w Radomiu dostarczono rolki świeżej trawy, które natychmiast zostały rozłożone przez pracowników. Zrobiliśmy przelot dronem nad terenem obiektu i z całą pewnością można stwierdzić, że nowa powierzchnia prezentuje się imponująco.

Terminarz rozgrywek ekstraklasy właśnie został ogłoszony dla Radomiaka i wielbiciele piłki nożnej z niecierpliwością czekają na pierwsze spotkanie. Jeżeli proces odbiorów przebiegnie pomyślnie, zespół ma zamiar zainaugurować swój występ na własnym stadionie meczem przeciwko Cracovii Kraków na początku sierpnia.

Warto wspomnieć, że trawa użyta do wyłożenia murawy została uprawiana na Węgrzech i dostarczona przy użyciu 30 ciężarówek. Plantacja mieści się w malowniczej miejscowości niedaleko Budapesztu. Co jest godne uwagi, ta sama firma zaopatruje również stadion Narodowy w Warszawie. Według informacji uzyskanych od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, ułożenie całej murawy powinno zakończyć się do końca bieżącego tygodnia. W czwartek po południu już ponad 50 procent powierzchni było pokryte.