Uwaga na utrudnienia: Rowerowa Jazda z Miasta! przechodzi przez Radom

Dla mieszkańców Radomia nadchodzi czas małych komplikacji w ruchu drogowym oraz miejskim transporcie publicznym. To wszystko za sprawą planowanego przejazdu grupy entuzjastów dwóch kółek, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu o nazwie „Jazda z Miasta!”. Informacje te przekazał Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Zgodnie z udzielonymi informacjami, mieszkańcy miasta powinni być przygotowani na możliwe utrudnienia, które mogą wystąpić w niedzielę w godzinach 10.15-11.00. W tym czasie grupa rowerzystów rozpocznie swoją przejażdżkę od placu znajdującego się obok starego budynku Naczelnej Organizacji Technicznej. Trasa przejazdu obejmować będzie ulice: Krukowskiego, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Warszawską, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga, Kozienicką, Żółkiewskiego, ponownie Kozienicką oraz Potkańskiego i będzie prowadziła do Kozłowa. Cel końcowy podróży to malownicza miejscowość Jedlnia-Letnisko.

Z uwagi na przejazd rowerzystów, możliwe są chwilowe trudności w ruchu samochodowym, jak również ewentualne opóźnienia autobusów komunikacji miejskiej na większości linii. Należy spodziewać się kilkuminutowych przestojów.