35 Radomskie Dni Techniki zakończone Rodzinnym Piknikiem z nauką

W miłej, niedzielnej atmosferze, 22 października 2023 roku doszło do kulminacyjnego wydarzenia 35 Radomskich Dni Techniki – Rodzinnego Pikniku z nauką. To właśnie ten piknik stanowił zaszczytny finał czterodniowego święta technologii w Radomiu, które obejmowało szereg atrakcji.

Święto techniki w Radomiu przyciągnęło publiczność w różnym wieku do Kamienicy Deskurów oraz centralnej części Rynku, gdzie mogli oni skorzystać z różnorodnych prezentacji, pokazów naukowych, a także odwiedzić stoiska wybrane przez lokalne firmy i szkoły.

Zuzanna Waniek, członkini zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości w Radomiu, opisuje główną ideę pikniku jako „naukę poprzez zabawę”. Ta formuła przekonała nie tylko młodzież, ale i dorosłych, dla których zdobywanie wiedzy poprzez interaktywne doświadczenia stało się prawdziwą przyjemnością.

W dniach od 19 do 22 października 2023 roku odbyły się liczne wydarzenia promujące szeroko pojętą technikę. Wśród nich znalazły się Radomski Dzień Inżyniera, Dzień Elektryka oraz Dzień Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Podczas imprezy wręczono również Radomskie Laury Techniki oraz zorganizowano konferencję na temat „Jakości energii elektrycznej”. Dodatkowo odbyły się wystawy i prezentacje bolidów oraz sprzętu używanego przez PGE Dystrybucja Skarżysko – Kamienna.

W czasie trwania 35 Radomskich Dni Techniki zwiedzający mieli również okazję odwiedzić wystawę urządzeń elektrycznych przy ulicy Narutowicza oraz CKZiU nr 2 przy ulicy Kościuszki, gdzie mogli się zapoznać z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie technologii.