Wakacyjne warsztaty w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

W Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu odbędą się warsztaty letnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia mają miejsce dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki o godzinie 12, a rozpoczęcie przewidziano na 4 lipca.

Warsztaty będą obejmować różne dziedziny, takie jak nauka o przyrodzie, sztuka plastyczna, archeologia czy muzyka. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne lalki motanki, naczynia czy pierniki. Aby wziąć udział w warsztatach, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 lipca i będzie poświęcone literackiemu obrazowi Radomia.

Oto harmonogram warsztatów: – 4 lipca: „Literacki Radom” – opowieść o mieście ukazana przez pryzmat tekstów literackich związanych z historią miasta oraz wybór odpowiednich cytatów; – 6 lipca: „Garnek poproszę” – warsztaty archeologiczne, podczas których uczestnicy poznają technikę lepienia naczyń z gliny; – 11 lipca: „Muzyka faunów” – uczestnicy wspólnie stworzą zespół muzyczny i wykonają wybrany utwór, jednocześnie malując i dopełniając obrazy dźwiękiem; – 13 lipca: Warsztaty malowania akwarelą – uczestnicy nauczą się techniki malowania farbami akwarelowymi; – 18 lipca: „Radomian portret własny, czyli znani i nieznani bohaterowie Miasta” – opowieść o wybitnych radomianach w oparciu o multimedialną aplikację, zajęcia będą odbywać się w Muzeum Historii Radomia.