Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr: rywalizacja o miano najlepszych zespołów

W Radomiu odbędzie się druga edycja Otwartych Mistrzostw Polski Orkiestr, podczas których dziesięć zespołów będzie rywalizować o tytuł najlepszego zespołu. Wśród uczestników znajdą się takie orkiestry jak Orkiestra Reprezentacyjna AGH Kraków, Orkiestra Miasta Oświęcim oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Elektryk” z Nowej Soli. Zmagania mają również charakter eliminacji do mistrzostw świata.

Wydarzenie potrwa trzy dni, od 7 do 9 lipca. Przez pierwsze dwa dni w Zespole Szkół Muzycznych odbędą się przesłuchania orkiestr. Następnie, trzeciego dnia na stadionie MOSiR-u zaplanowano występy konkursowe, które będą obejmować przemarsze i parady. Dodatkowo, w piątek 7 lipca odbędzie się wielka parada orkiestr, która przemaszeruje trasą od placu Corazziego przez ulicę Żeromskiego i Focha aż po plac Jagielloński.

Organizację drugiej edycji Otwartych Mistrzostw Polski Orkiestr realizują wspólnie Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, Stowarzyszenie Grandioso, Stowarzyszenie Polskie Orkiestry Dęte oraz World Association of Marching Show Bands.