Weekend pełen nieodpowiedzialnych kierowców: trzech zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu

W miniony weekend policjanci zatrzymali aż trzech kierowców, których niewłaściwe zachowanie na drodze spowodowało potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszyscy trzej mężczyźni zostali przyłapani na prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich, ponadto, jest odpowiedzialny za spowodowanie kolizji drogowej.

W piątek, na ulicy Fabrycznej w Pionkach, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego samochodem marki KIA. Mężczyzna ten, podczas próby omijania innego pojazdu, nie utrzymał bezpiecznej odległości i uderzył w zaparkowany na poboczu Nissan, którego kierowniczką była 38-latka. Po zdarzeniu, kobieta udało się zatrzymać sprawcę i powiadomić o incydencie służby porządkowe. Choć kolizja nie miała tragicznych skutków i nikomu nic się nie stało, okazało się, że 73-letni kierowca KIA był pod wpływem alkoholu – badanie wykazało, że miał we krwi ponad promil alkoholu. Na miejscu zdarzenia, policjanci zatrzymali temu mężczyźnie prawo jazdy.

W sobotę zaś, patrol z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu interweniował w miejscowości Kolonia Wolanów, gdzie zatrzymano 19-latka prowadzącego Suzuki. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a test alkomatem wykazał dodatkowo 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Tego samego dnia na ulicy Warszawskiej w Radomiu policjanci drogówki zatrzymali 30-latka, który znajdował się za kierownicą Opla będąc pod wpływem 1,5 promila alkoholu. W obu przypadkach funkcjonariusze zabrali sprawcom prawo jazdy.

Teraz to sąd zdecyduje o dalszych losach tych osób. Prawo przewiduje dla nich karę do trzech lat pozbawienia wolności.